Nejčastěji navštěvované

Vyběr nejčastěji navštěvovaných stránek našeho webu.

Akce

Akce pořádané nebo doporučené naší farností.

Bohoslužby

Rozpis mší svatých ve farnosti.

Oznámení

Nedělní ohlášky a aktuality.

Přívozník

Farní časopis.

Dnes je Nanebevstoupení Páně

Jděte do celého světa a kažte evangelium všemu stvoření.Kdo uvěří a přijme křest, bude spasen; kdo však neuvěří, bude odsouzen.

V občanském kalendáři má svátek: Servác

V církevním kalendáři slavíme: sv. Ondřej Hubert Fournet


Čtení z dnešního dne: Čtvrtek slavnost Nanebevstoupení Páně

Sk 1,1-11; Mk 16,15-20

Komentář k Sk 1,1-11: Ježíšův odkaz i pro naše dny: přijmout Ducha svatého a vydávat o něm svědectví! To je smysl a úkol církve.


Bible na neděli: 16. 5. 2021, 9. 5. 2021


Bohoslužby dnes v kostele

16:45 májová pobožnost
17:00 mše svatá
15.2°C
teplota v kostele
12.05.2021 19:16

Téma týdne
Láska člověka uschopňuje

Ježíš říká: „Ne vy jste si vyvolili mne, ale já jsem vyvolil vás a určil jsem vás k tomu, abyste šli a přinášeli užitek a váš užitek aby byl trvalý. Potom vám Otec dá všechno, oč ho budete prosit ve jménu mém. To vám přikazuji: Milujte se navzájem!“ (J 15, 16-17)

8. 5. 2021, Rh

Když se Ježíš před svou smrtí loučil se svými učedníky, chtěl po nich jedinou věc: aby se navzájem milovali. Nelehký úkol. Nenechává je ale bez pomoci, dává jim k tomu patřičnou výbavu: ujištění, že je má rád tak, jako jeho miluje Otec a nazývá je svými přáteli.

V životě je nesmírně důležité vědět, že je člověk milovaný a přijímaný. Tato jistota nás uschopňuje zvládat život ve všech jeho oblastech... Uschopňuje nás být jak kreativní a vynalézaví, tak i zvládat mnohé obtížné situace, být velkorysí, nasazovat se pro druhé, odpouštět, dělat svět lepším… Jde totiž o život. Právě proto je Ježíšův požadavek tak naléhavý. Až tak, že to není jen nějaká prosba nebo žádost, ale příkaz. Jde ale lásku nařídit? 

„Bůh potřebuje tvou lásku, protože mu na tobě velmi záleží. Potřebuje tvoji lásku především proto, že chce skrze tebe milovat i tvého bližního. /.../ Lásku vlastně nelze nařídit, jako je možné nařídit nějaký jiný úkon. Jestliže si však přečteme Horské kázání nebo Ježíšovu řeč na rozloučenou, nemůžeme pochybovat, že Bůh lásku skutečně přikazuje. Abychom pochopili pádnost příkazu, musíme si zejména všimnout, v jakém smyslu Bůh přikazuje: že totiž jde o něco mnohem většího než o pouhé přikázání.“ (Bernhard Häring)

Tuto službu poskytuje www.vira.cz.


Láska se dokazuje skutky (příběh Josefa Janšty čte Magda)

Ukradené klíče (příběh Josefa Janšty čte Magda)

více na: pustsito.nasefara.cz


Můžete příjít...

- na mši svatou (dle nařízení vlády od 26.4. platí: rouška nebo respirátor, dezinfekce u vstupu, rozestupy)

- na svátost smíření (60 minut před mší sv.), příp. i jindy dle domluvy

- možnosti online spojení

v modlitbě pamatují o. Franciszek a o. DominikNajdete nás na facebooku


Aktuálně z naší diecéze ostravsko-opavské

12. 5. 2021 - Psa Defíka - maskota jihomoravských záchranářů - šijí v dílnách Charity Opava
Opava/Brno - Tři velcí plyšoví psi jménem Defík opustili minulý měsíc Chráněné dílny Charity Opava a vydali se na cestu do jihomoravského kraje. Psy s číslem 155 na pláštěnce si jako svého maskota nechala v dílnách ušít Zdravotnická záchranná služba Jihomo­ravského kraje. Velká kopie malého psíka záchranáře bude umístěna na všech územních oddělení jihomoravských záchranářů a bude je také doprovázet lektory prevence do škol na přednášky pro děti.

12. 5. 2021 - Kněžský den na Maria Hilf
Maria Hilf - Úterý 11. května přineslo jeden z nejteplejších dní v letošním roce a diecézní kněží a jáhni toho využili ke společné pouti. Na poutním místě Panny Marie Pomocné u Zlatých Hor se po loňské odmlce vrátili k tradici kněžského dne s biskupem Martinem Davidem. Krom společné mše svatá a adorace byl čas také na vzájemné rozhovory a sdílení, neboť minulé měsíce velkým setkáním nepřály. Setkání doprovodila promluva P. Vojtěcha Janšty, Th.D o kněžství inspirovaném postavou svatého Josefa.

12. 5. 2021 - Pouť členů sdružení Eucharistická hodina s arciopatem břevnovského kláštera Siostrzonkem
Ostrava – Členové sdružení Eucharistická hodina prožijí letos Svatodušní vigilii společně. V sobotu 22. května se připravuje pouť s adorací, přednáškou a mší svatou v kostele sv. Václava v centru Ostravy. Celý program bude živě přenášen ve vysílání televize Noe. Osobní účast bude možná jen pro ty,  kdo se na akci předem přihlásí.

více na: doo.cz


Aktuálně z webu cirkev.cz

12. 5. 2021 - Papež František: Ježíš je s námi po celou dobu, i když o tom možná nevíme
Při pravidelné středeční audienci, po dlouhé pauze opět na nádvoří sv. Damaška ve Vatikánu, pokračoval papež František v cyklu katechezí věnovaných modlitbě. Tentokrát se Svatý otec zaměřil na téma „duchovního boje“ a na to, jak velcí mistři křesťanské historie uznávají, že modlitba není pro naši lidskou přirozenost vždy snadná.

12. 5. 2021 - Při slavnostním otevření plzeňské katedrály sv. Bartoloměje se spojí biskupství, město, filharmonie i divadlo
Katedrála sv. Bartoloměje po třech letech otevře své brány veřejnosti. Program k jejímu otevření od 2. do 6. června nabídne koncert varhaníků tří katedrál, Plzeňské filharmonie nebo opery Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Celý červen bude na plzeňském náměstí Republiky nainstalována výstava s názvem Srdce města, srdce diecéze mapující historii i současnost katedrály. Projekčně stojí za největší revitalizací v posledních sto letech architektonický Atelier Soukup, Opl, Švehla.

11. 5. 2021 - Papež František ustanovil službu laického katechety
Svatý stolec zveřejnil dnes 11. května 2021 Motu proprio „Antiquum ministerium“, kterým papež František ustanovuje službu laického katechety. Cílem je podpořit evangelizaci současného světa zdola, v laickém prostředí, aniž bychom - jak zdůrazňuje papež - upadali do klerikalizace.

více na: cirkev.cz


Galerie

Kliknutím na nadpis Galerie přejdete na seznam fotoalb. Níže je výběr nejčerstvějších fotoalb.

Neděle 2.5 2021: požehnání sochy Pražského Jezulátka, křty, první polská mše svatá...

Děkujeme za přinesení a darování sošky Pražského Jezulátka. Přivítání a požehnání Pražského Jezulátka bude 2. května v 10:30. Foto: 16.4.2021.

O neděli zmrtvýchvstání Páně při mši svaté v 10:30 otec Dominik požehnal městu. Foto: 4.4.2021.

Bílá sobota v našem kostele: žehnání pokrmů, korunka k Božímu milosrdenství, vigílie. Foto: 3.4.2021.

Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie

Dne 3. dubna 1890 byly schváleny stanovy spolku pro stavbu kostela Panny Marie. Projekt vypracoval ředitel průmyslové státní školy ve Vídni, Camillo Sitte, který navrhl nejen kostel, ale vypracoval územní plán pro celý Přívoz, který je dodnes oceňován i UNESCEM. Kostel je postaven ve slohu novogoticko-románském. Po stranách průčelí kostela ční štíhlé gotické věže vysoké 67 metrů...

Přečíst si vice...