Scholy

Ve farnosti působí tato hudební uskupení (vyjmenovaná abecedně):

Dětská schola
Dětská schola ve farnosti monitoruje aktuální dětskou základnu. V letech 2008-2011 nesla dětská schola název Prameny, a pod tímto názvem se účastnila Radvanického Superscholu v roce 2010.
Farní letní tábor v roce 2015, na kterém se skupina dětí začala učit hrát na zobcovou flétnu a kytaru nastartoval novou dětskou scholu. Ta hraje na mších sv. u sester Misionářek Lásky v pondělí a neděli; v kostele jednu písničku na středeční mši, občas v neděli na 10:30. Ve schole hrají: Aneta Czinová (zobcová flétna), David Czina (kytara), postupně se přidávají další děti. Scholu vede Jan Košárek. Aktuální informace zde: http://www.nasefara.cz/index.php/Blog/Schola.

Gregoriánská schola
Vznikla v roce 2012 a vedla ji Eva Pražáková. Později předala vedení Jizerce Buchtové a Janě Barčové. Zkoušky scholy bývají na faře každou druhou středu od 18 hodin. Při mši svaté pak zaznívá krása zpěvu latinské mše každou poslední neděli v měsíci při ranní mši svaté v 8 hodin.

Schola
Další výjimečnou scholu vede Klára Borovičková. Klára vystudovala klavír na ostravské konzervatoři a svá studia nyní pokračuje na fakultě umění, kde studuje také dirigentství u pana prof. Jurije Galatenka. Ve schole hrají a zpívají Klára, Danča, Jan, Jiří, a Lucie Borovičkovi, Lukáš Vojvodík, Dušan Šurman, rodina Žáčkova, Klaudie a Markéta Prchalovy, Barča, Tereza a Marie Jiráskovy. Všichni se hudbě věnují i mimo zdi kostela a ve většině na profesionální úrovni, zapojují se do různých projektů a hudbeních akcí mezi které např. patří každoroční vánoční koncert v Kozmicích a hraní na svatbách. Schola se střídá v hraní při nedělní mši v 10:30.

Schola Přyvozacy
Vznikla někdy v roce 2000 při mši pro mládež (10:30). Hraní Přyvozaku je převážně cíleno na hudební modlitby, mše. Hudba je inspirována jazz-funkem a worshipy. Do současné doby stihla odehrát také množství koncertů a hudebních pásem, jež byly nahrány i na CD. Scholu vede Marek Schneider a nejen díky své hudební kvalitě je nedílnou součástí Přívozské farnosti. Schola se střídá v hraní při nedělní mši v 10:30. Web scholy je zde: http://pryvozacy.webnode.cz/.

Zrnka
V roce 2015 přišel nápad na pravidelné společné setkávání rodin dětí s programem: hraní, modlitba a zpívání. Děti se na počátku poznávaly hraním her a také společnou modlitbou s rodiči. Během modlitby se také zpívaly písničky. Jeden z tatínků - Adam skládá pro kapelu Zrnka autorské duchovní písně. Tatínkové doprovázejí na nástroje (basa, bicí, klávesy, kytara) a maminky pomáhají se zpíváním a vedením dětí. Schola hrává na mších a koncertech i mimo farnost. V Přívoze můžeme Zrnka slyšet nepravidelně při nedělní mši svaté v 10:30. http://zrnka.webnode.cz/

Říjen 2017